2017/2018

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 22 czerwca miało miejsce długo wyczekiwane uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/ 2018. Po krótkiej części artystycznej nastąpiło wręczenie przez p. dyrektor Monikę Wronę i wychowawców świadectw z biało - czerwonym paskiem oraz nagród i dyplomów.
Akademię pod opieką pani Anny Danczowskiej-Burdon i pani Katarzyny Michalskiej przygotowali: Damian Dąbek i Agnieszka Sokołowska z klasy 2c oraz Michał Kotowski i Emilia Nowak z klasy 2h. Dekoracje zostały wykonane przez uczniów klasy 2g pod opieką pani Doroty Józefackiej-Kuty.
Życzymy słonecznych wakacji!


 

 


 

Festyn Rodzinny

W dniu 6 czerwca 2018 r. w budynku naszej szkoły odbyła się Gala Konkursowa, będąca zwieńczeniem Międzyszkolnego Konkursu „Nauczyciele tajnego nauczania w walce o niepodległość Polski” dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i 20. rocznicy powstania XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie, zorganizowanego przez nasze liceum pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród towarzyszył krótki pokaz fragmentów nagrodzonych prezentacji konkursowych. Uroczystość uświetnił występ wokalny uczniów, pokaz slajdów o Wieniawie w wykonaniu prowadzącej galę uczennicy oraz wykład dr. hab. Jacka Romanka z IPN o Mieczysławie Bekkerze (1905-1989). Wszyscy uczestnicy Gali Konkursowej, integralnie połączonej z Festynem Rodzinnym na Wieniawie, zostali zaproszeni do wzięcia udziału w dorocznym święcie dzielnicy.Nagrodzeni zostali:
a) szkoły podstawowe - I miejsce: Jakub Techmański (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie); II miejsce: Bartłomiej Brzózka (Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie);
b) szkoły gimnazjalne - I miejsce ex aequo: Małgorzata Dżaman (Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego ‒ Prymasa Tysiąclecia w Lublinie) i Konrad Domagalski (Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie; III miejsce: Julia Rękas (Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielskiego w Lublinie);
c) szkoły ponadgimnazjalne - I miejsce: Tadeusz Gągała/Piotr Polakowski (Prywatne Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie); II miejsce: Julia Galak (XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie); III miejsce: Alicja Gozdal/Katarzyna Dudek (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie).


Festyn Rodzinny urządzony na skwerku przed Galerią Labirynt został przygotowany siłami naszej szkoły wespół z Radą Dzielnicy Wieniawa. Z racji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przepajały go treści patriotyczne i historyczne. Dzięki Stowarzyszeniu na rzecz Popularyzacji Kultury Antycznej „Hellas et Roma” młodzież wcielała się w role antycznych gladiatorów, żołnierzy rzymskich, kucharzy i smakoszy kuchni rzymskiej, kosmetyczek i wizażystek, średniowiecznych wojów. Z niewielkiej sceny dobiegały podniosłe pieśni i piosenki w wykonaniu uczniów okolicznych szkół oraz zespołu „Lubelskie Babie Lato” przeplatane występami scenicznymi naszej młodzieży i tanecznymi dzieci. Konkursy i pokazy mechatroniczne dopełniały reszty.


 

 


 

"Podstępne WZW”- program profilaktyczny

Od 14 maja do 23 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach edukacyjno – profilaktycznych w ramach programu pt. „Podstępne WZW” realizowanego przez Fundację „Gwiazda Nadziei” wspólnie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego. Program jest odpowiedzią na pojawiające się w Polsce wciąż nowe przypadki zakażeń HBV i HCV – podjęte wśród uczniów działania profilaktyczne sprzyjały więc zwiększaniu ich świadomości zagrożeń.
Celem realizacji programu było promowanie wśród młodzieży wiedzy na temat sposobów zakażenia wirusami zapalenia wątroby HBV i HCV.
Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, jakie sytuacje mogą wiązać się z ryzykiem zakażenia HBV i HCV oraz w jaki sposób można się przed nimi uchronić. Ponadto zajęcia miały na celu wypracowanie wśród uczniów odpowiedzialnej postawy w zakresie własnych zachowań zdrowotnych, a także promowanie postawy tolerancji wobec osób zakażonych. Zajęcia prowadzili koordynatorzy programu: B. Grynkiewicz, E. Pawlik – Rożek, pedagog szkolny.


 


 

"Znamię! Znam je?”- program profilaktyczny

W ramach VII edycji Tygodnia Świadomości Czerniaka przebiegającego pod hasłem: "Dziecinnie proste badanie skóry, czyli Czerniakowe Abecadło" uczniowie klas I od 14 maja do 23 maja 2018 r. wzięli udział w zajęciach edukacyjno – profilaktycznych nt.„Znamię! Znam je?”- jak chronić się przed czerniakiem?”. Program realizowany jest przez Fundację „Gwiazda Nadziei” wspólnie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie.
Celem zajęć było zwiększenie świadomości młodzieży na temat czerniaka – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów skóry. Ponadto zachęcenie uczniów do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przed czerniakiem. Uczniowie zostali zapoznani z czynnikami ryzyka zachorowania na czerniaka.
Zajęcia prowadziły koordynatorzy programu: B. Grynkiewicz, E. Pawlik – Rożek, pedagog szkolny.


 


 

Pszczółka

17 kwietnia klasa 1d uczestniczyła w zajęciach edukacyjno-warsztatowych zorganizowanych przez fabrykę cukierków „Pszczółka” we współpracy z UMCS. Akcja „Pszczółka ratuje dziko żyjące pszczoły” miała na celu uświadomienie roli pszczół w ekosystemie.W ramach zajęć przed szkoła został postawiony hotel dla pszczół - murarki ogrodowej. Uczniowie uczestniczyli również w wykładzie poprowadzonym przez doktorantkę UMCS- panią Katarzyną Buczek.


 

 


 

Dni Otwartych Drzwi

12 i 13 kwietnia 2018 roku mury XXIII Liceum Ogólnokształcącego zostały otwarte dla wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną na najbliższy rok szkolny, zwiedzenia naszej szkoły, porozmawiania z obecnymi licealistami i nauczycielami. Dni Otwartych Drzwi uświetniły występy artystyczne na szkolnym patio, pokazy biologiczne , konkurs z języka angielskiego i wiele innych atrakcji.


 

 


 

 

 

Lubelskie Dni Autyzmu

11 kwietnia kl. 2b wzięła udział w Lubelskich Dniach Autyzmu – akcji informacyjo-edukacyjnej, która odbywała się na Placu Teatralnym w Lublinie. Celem akcji było przybliżenie mieszkańcom problemów młodzieży niepełnosprawnej oraz pomoc w kształtowaniu postaw zrozumienia i tolerancji wobec osób ze spektrum autyzmu Programie zawierał, m.in.:
- wystąpienie przedstawicieli władz miasta,
- występ taneczny i wokalny uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 w Lublinie,
- występ młodzieży Orkiestry Dętej z Centrum Kultury w Opolu Lubelskim,
- przedstawienie teatralne „Historia miodem tkana” w wykonaniu uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie
- wspólne zabawy uczestników spotkania prowadzone przez studentów UMCS
- wystawy prac wykonanych przez młodzież niepełnosprawną

Od 25 lat w Lublinie działa Krajowe Towarzystwo Autyzmu, które organizuje rocznie 6 tys. godzin wsparcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych z autyzmem.


 

położenie położenie położenie
położenie położenie położenie
położenie położenie położenie
położenie położenie położenie
położenie położenie położenie

 


 

Poczet Sztandarowy Naszej Szkoły w dniu 10.04.2018 r. w 8 rocznicę "Katastrofy Smoleńskiej" pod opieka Pana Marka Pilusia upamiętnił Ofiary tragedii. Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 2H: Marta Antoniewicz, Alicja Rozmysł i Michał Kotowski.


 

położenie położenie położenie

 


 

W pierwszy dzień wiosny, uczniowie klasy dwujęzycznej o profilu geoinformatycznym naszego liceum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, przeprowadzonych w szkolnej pracowni komputerowej przez studentów Koła Naukowego Geoinformatyki UMCS z wykorzystaniem programu QGIS.
Dzięki współpracy naszej szkoły oraz Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, młodzi adepci, wspierani przez bardziej doświadczonych studentów uczelni patronackiej, stawiali pierwsze kroki w kierunku poznania i wykorzystania programu. Jest on przyjaznym dla użytkownika, otwartym i darmowym oprogramowaniem GIS (Geographical Information System), od 2007 rozwijanym w ramach Open Source Geospatial Foundation. Służy do przeglądania, edytowania i analizowania danych przestrzennych oraz tworzenia map. W Polsce z QGIS-a korzystają zarówno pracownicy administracji jak i biznesu; od małych firm projektowych, przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne, ciepłownie, operatorów światłowodów, firmy logistyczne, po głównych dostawców gazu, prądu oraz firm telekomunikacyjnych.
Szczególne podziękowania należą się pracownikowi naszego liceum, Panu Władysławowi Biczowi za nieocenioną pomoc techniczną i organizacyjną. Studenci zorganizowali także mini-konkurs z nagrodami oraz obiecali, że ciąg dalszy nastąpi wkrótce…


 

położenie położenie

 


ŻYCZENIA WIELKANOCNE


 

Uczennice z Klasy 3d: Ciężkowska Natalia, Zdunek Izabela, Dybiec Aleksandra, Gruszczyk Weronika oraz z Klasy 1b Grzegorczyk Weronika i Migała Aleksandra pod opieka Pana Marka Kasprzaka i Pana Marka Pilusia w imieniu Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli i Uczniów przekazały Życzenia Świąteczne wraz z pięknymi stroikami dla pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej.


 

 


 

W dniach 15-16 marca prezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły podczas Targów Edukacyjnych 2018. 

Życzenia Świąteczne

Jasełka

 

położenie
położenie
położenie położenie położenie
położenie położenie położenie
położenie położenie

 


 

W dniu 18.12.2017 r. uczennice z Klasy 3d: Ciężkowska Natalia, Zdunek Izabela, Dybiec Aleksandra, Ziętek Aleksandra i Gruszczyk Weronika, pod opieka Pana Marka Kasprzaka i Pana Marka Pilusia w imieniu Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli i Uczniów przekazały Życzenia Świąteczne i Noworoczne wraz z pięknymi stroikami dla pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej.


 

 


 

"Święty Mikołaj dla dzieci z Domu Dziecka i Hospicjum Małego Księcia"

W tym roku uczniowie klasy Ig wraz z rodzicami oraz Ihi z uczennicą z klasy IIb przygotowali pełne: słodyczy, zabawek, przyborów szkolnych, środków higieny, odzieży paczki mikołajkowe dla podopiecznych Domu Dziecka i Hospicjum im. Małego Księcia.
Darczyńcom dziękujemy za okazane serce, wrażliwość i chęć czynienia dobra.


 

położenie położenie

 


 

"Na czerwono - bez pytania"

6 grudnia 2017 r. Samorząd Uczniowski przygotował akcję mikołajkową i czerwony dzień dla całej społeczności szkolnej pod hasłem: "Na czerwono - bez pytania". Uczniowie ubrani na czerwono byli tego dnia zwolnieni z odpowiedzi ustnej na lekcjach. Ponadto grupa uczniów przebranych w stroje Świętego Mikołaja odwiedzała klasy wręczając cukierki i rózgi (oczywiście niegrzecznym uczniom). Osoby, które uświetniły akcję to: Julia Jońska, Anna Reszka, Justyna Rudnicka i Aleksandra Staniek z kl. 2a, oraz Jakub Kowalski z kl.2b. Młodzież bardzo dobrze się bawiła w już prawie świątecznej atmosferze.


 

położenie

 


 

W dniu 30 listopada 2017 roku biblioteka szkolna zorganizowała wyjście na spotkanie autorskie z pisarzami prozy fantastycznej: Mają Kossakowską (autorką bestselerowego „Siewcy wiatru” i cyklu powieściowego „Upiór południa”) oraz Jarosławem Grzędowiczem (autorem czytelniczego hitu „Pan Lodowego Ogrodu”). Pisarze opowiedzieli o swojej twórczości i odpowiedzieli na pytania czytelników.
Nasze książki wzbogaciły się o autografy, które prezentujemy na załączonych zdjęciach.

 

położenie położenie
położenie położenie

 


 

99 rocznica Odzyskania Niepodległości

Uczniowie z kl. 2A w składzie: Boltowicz Mateusz, Jońska Julia oraz Reszka Anna pod opieką Pana Marka Pilusia reprezentowali Naszą Szkołę w Uroczystościach upamiętniających Odzyskanie Niepodległości.


 

położenie położenie położenie
położenie położenie położenie

 


 

OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Organizujemy I etap szkolny Olimpiady w dniu 16.11.2017 r. o godzinie 8.20 w sali nr 9. Materiały do przygotowania są na stronie: www.olimpiada.pck.org.pl.
Na zwycięzców czekają nagrody m.in. Rektor UM w Łodzi ufundował indeks na kierunek Wydział Nauk o Zdrowiu dla laureata etapu centralnego.

 


 

UWAGA - KONKURS

Zapraszamy uczniów XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie do wzięcia udziału w konkursach literackim i recytatorskim organizowanych w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Słowa zaklęte w poezji” – 700 lat miasta Lublin.

Link

 


 

Dni hiszpańskie

W piątek 20 października br uczniowie klasy 2c - Marianna Jabłońska, Hanna Kozak i Damian Dąbek pod opieką p. Katarzyny Michalskiej wzięli udział w obchodach Dni Hiszpańskich w Szkole Podstawowej nr 21 w Lublinie. Odpowiedzieli na zaproszenie nauczyciela języka hiszpańskiego i przygotowali prezentacje o świętach oraz o muzyce hiszpańskiej. Razem z uczniami klas 7-mych zaśpiewali karaoke oraz zachęcili do kontynuacji nauki języka hiszpańskiego w naszym liceum.


 

położenie położenie

 


 

Jubileusz X-lecia nadania szkole im. Nauczycieli Tajnego Nauczania

Dnia 18 października 2017 roku obchodziliśmy wielkie święto. Jubileusz X-lecia nadania szkole im. Nauczycieli Tajnego Nauczania. Wspominaliśmy tych wszystkich nauczycieli, pedagogów i wychowawców, którzy nie utracili nadziei i ostro stanęli do walki z okupantem. Zakonspirowaną pracą przelewali w serca i umysły swoich wychowanków prawdę i piękno. Podtrzymywali tożsamość narodową Polaków w niewoli.

 

położenie położenie


Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:
Pani mgr Anna Augustyniak - Sekretarz Województwa Lubelskiego
Pani mgr Alicja Fijałek - Dyrektor XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie w latach 2007-2012, dyrektor ZSW od 1991 r.
Pan mjr mgr Bolesław Błaszczuk - uczeń i nauczyciel tajnego nauczania
Pan płk mgr Marian Kalinowski - Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów
Pan płk mgr Marian Wojtas - Wiceprezes Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych w Lublinie
Pan inż. Czesław Walczak - Członek Prezydium Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych
Pan prof Marcin Kruszyński - Naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Lublinie.
Pani Aleksandra Wójcik - Przewodnicząca Rady Rodziców XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
Pan Jan Pudło - Wiceprzewodniczący Rady Rodziców XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
Pani Agnieszka Kifer - Skarbnik Rady Rodziców XXIII Liceum Ogólnokształcącego im Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie


Oprawę artystyczną przygotowały: Anna Poleszak i Ewa Szacoń.

 

położenie położenie
położenie położenie
położenie położenie
położenie


 


 

Celtyckie odrodzenie

Wernisaż wystawy "Celtyckie odrodzenie - Celtic Revival" organizowane przez Centrum Brytyjskie i Fundację Kultury Irlandzkiej (British Cuncil). Prowadzenie: Krzysztof Nowacki.

27 października 2017 r. - Klasy Ihi (grupa) oraz IIi z opiekunami Paniami Izą Rowińską i Anną Stropek

16 października 2017 r. - Klasa Ia z opiekunami Paniami Izą Rowińską i Jloną Klocek


 


 

15 października - Światowy Dzień Mycia Rąk

XXIII Liceum Ogólnokształcące - szkoła promująca zdrowy styl życia- włącza się do akcji!!! Uczniowie klasy 2a na zajęciach dziennikarsko-artystycznych przygotowali plakaty zachęcające do mycia rąk, które zawisną w wielu miejscach szkoły, "Tajniak" otwiera cykl "Trzymaj się zdrowo", w którym pani Beata Michalczuk opowie o powyższej akcji i wielu innych prozdrowotnych ciekawostkach . Zapraszamy do lektury naszej szkolnej gazetki .


na zdjęciach uczniowie klasy 2a podczas przygotowywania plakatów

(red. A.Z.)

 

położenie położenie
położenie położenie
położenie położenie
położenie położenie

 


 

Spotkanie autorskie z Panem Marcinem Wrońskim

13 października 2017 r. biblioteka szkolna zorganizowała wyjście uczniów naszej szkoły na spotkanie autorskie z Panem Marcinem Wrońskim.
Pan Marcin Wroński to czołowy polski pisarz powieści kryminalnej, który w tym roku obchodzi 25-lecie pracy twórczej. W bieżącym roku ukazała się jego dziewiąta i ostatnia powieść o śledztwach komisarza Zygi Maciejewskiego "Czas Herkulesów".
Podczas spotkania autor polecił swoje ulubione tytuły, zdradził czego szuka w literaturze, co go inspiruje, a także które pozycje omija szerokim łukiem.
Wśród uczestników spotkania rozlosowano książki z autografami, które również trafiły do szkolnej biblioteki. Serdecznie zapraszamy do lektury.


 

położenie położenie
położenie położenie

 

 


 

"W sądzie, w kinie ..."

13 października 2017 r. - Klasa IIi z opiekunką Panią Izą Rowińską uczestniczyła w wykładach na Wydziale Humanistycznym UMCS pt.: "W sądzie, w kinie czy w kabinie - różnorodne formy kształcenia tłumaczy na lingwistyce stosowanej." Prowadząca: mgr Anna Błażukiewicz. Prowadzenie: Krzysztof Nowacki.


 


 

Lekcja historii w zaprzyjaźnionej bibliotece

Dnia 10 października uczniowie klasy IF uczestniczyli w lekcji historycznej przygotowanej przez Filię nr 6 Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Poniatowskiego 4.
Lekcja zorganizowana była z okazji 71 rocznicy śmierci Danuty Siedzikówny - młodej dziewczyny, sanitariuszki „Inki”, która poświęciła swoją młodość i życie za Ojczyznę.
Co roku 1 marca w Dzień Żołnierzy Wyklętych tysiące Polaków wychodzi na ulice swoich miast we wspólnym marszu, aby powiedzieć, że pamiętając o ich bohaterstwie i ogromnym poświęceniu takie hasła jak Bóg, Honor i Ojczyzna nie mogą stracić swej wartości.


 

położenie położenie

 

 


 

4 października - Wycieczka integracyjna klas 1f i 1g do Kazimierza Dolnego

W dniu 4 października 2017r. odbyła się wycieczka integracyjna klas 1g i 1f do Kazimierza Dolnego.
Tego dnia uczniowie mieli okazję spacerować po wąwozie lessowym. Następnie wszyscy wzięli udział w grze miejskiej. Uczestnicy wycieczki wyposażeni w mapę z zadaniami przemierzali miasto w poszukiwaniu odpowiedzi na zagadki. Ostatnim, ale najbardziej zapadającym w pamięci uczniów punktem wycieczki, było ognisko i zabawy integracyjne. Wszyscy spędzili miło czas na wspólnym biesiadowaniu, jednocześnie poznając się lepiej.
Mimo wielkiego zmęczenia klasy pierwsze wróciły bardzo zadowolone z nadzieją na kolejny taki wyjazd.


 

położenie położenie położenie położenie
położenie położenie położenie położenie
położenie położenie położenie położenie
położenie położenie położenie położenie
położenie położenie położenie położenie
położenie położenie położenie położenie
położenie położenie położenie położenie

 


 

33 PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

23 września 2017 roku uczniowie klas maturalnych wraz z Panią Dyrektor, Paniami Katechetkami i Wychowawcami wyruszyli na Jasną Górę, zawożąc Matce Bożej swoje intencje. Choć początek pielgrzymki nie zapowiadał sukcesów ( autokary przyjechały ponad dwie godziny później, niż przewidywała zbiórka), szczęśliwie dotarliśmy na miejsce, a organizatorzy wstrzymali uroczystości, czekając na lubelskich maturzystów. Uczniowie mogli więc w pełni uczestniczyć w drodze krzyżowej i Eucharystii. Mimo niesprzyjającej aury, pogodne nastroje sprawiły, że wrześniowa sobota na długo pozostanie w pamięci młodzieży i nauczycieli. Więcej zdjęć i szczegółów z pielgrzymki znajdziecie w najbliższym numerze gazetki szkolnej "Tajniak".


(red. A.Z.)

 

położenie położenie położenie
położenie położenie położenie

 

 


 

Co dalej, Maturzysto?

Miesiąc wrzesień to dla maturzystów czas pierwszych trudnych decyzji dotyczących matury, wymagających wyboru przedmiotów zadawanych na egzaminie dojrzałości, a co za tym idzie - przyszłego kierunku studiów. By ułatwić młodzieży to zadanie, każda klasa trzecia miała możliwość uczestniczenia w spotkaniach, ramach godziny wychowawczej, z pracownikami ABSOLWENTA, ekspertami i doradcami zawodowymi,którzy zaprezentowali uczniom ofertę lubelskich (i nie tylko ) uczelni, progi procentowe, warunki, które trzeba spełnić, by dostać się na wymarzone kierunki.

(red.A.Zając)

 

położenie

 


 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

7 - 8.09.2017 r. Tradycją naszej szkoły stała się organizacja Kiermaszu Podręczników. W tym roku również uczniowie nie zawiedli, zjawiając się w dniach 7 i 8 września na szkolnym patio z używanymi książkami, które na pewno mogą być jeszcze wykorzystane przez młodszych licealistów.

zdj. klasa 3a