2015/2016

20.06.2016 r.

W 23LO obyło się szkolenie Nauczycieli w "Udzielaniu Pierwszej Pomocy". Na szkolnym "Patio" Ratownicy Medyczni szkolili jak się zachować w nagłych wypadkach. Każdy z Uczestników Szkolenia musial zmierzyć się z rzeczywistością i spróbować na manekinach swoje umietności w Udzielaniu Pierwszej Pomocy.

położenie położenie

Zajęcia z robotyki - 14.06.2016 r.

Warsztaty odbyły się przy udziale 2 klas informatycznych. Uczniowie składali i programowali roboty.

położenie położenie
położenie położenie

Uczeń klasy IIg Damian Żelazny uczestniczył w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo - Planeta i uzyskał wynik bardzo dobry.

1 czerwca w Dniu Dziecka  Pani Dyrektor Monika Wrona oraz organizatorzy konkursu "Dyktando Anglisty" – Pani Ewa Postępska-Piłat i Pani Justyna Mendyk, rozdali cenne nagrody ufundowane przez Wydawnictwa Macmillan, Pearson oraz Egis.
Krótką uroczystość uświetnił występ artystów szkolnego zespołu 4art.

25 maja Spotkanie z Rossem Donlonem

Dyktando Anglisty
W dniu 15 kwietnia 2016 odbyło się "Dyktando Anglisty", konkurs pod patronatem Zakładu Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie.

Prawie 100 uczniów napisało teksty  na dwóch poziomach trudności:
B1 – o trudnej sztuce słuchania oraz B2 – o początkach kariery Walt`a Disney`a.

Zwycięzcami zostali:

w kategorii B1 :

I miejsce – Magdalena Malinowska  kl. Id
II miejsce – Agata Skiba   kl. Id
III miejsce – Justyna Sadczuk   kl. IIb

w kategorii B2 :

I miejsce – Karol Iwański   kl. Ic
II miejsce – Oliwia Wegner  kl. Ic
III miejsce – Wojciech Bielecki  kl. Ic

 

 

Kim będę? - planowanie swojej przyszłości zawodowej
W okresie od 23.05. 2016 r do 03. 06 2016 r. grupa 211uczniów z klas drugich uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych z cyklu, „Kim będę? planowanie swojej przyszłości zawodowej” realizowanych we współpracy z Centrum Konsultacji Edukacyjnej „Absolwentw Lublinie. Zajęcia miały na celu:
- edukację w zakresie rozpoznawania własnego potencjału, zasobów i marzeń związanych z wykonywaniem przyszłego zawodu
- przybliżenie wybranych kierunków studiów
W trakcie zajęć uczniowie rozwijali świadomość swoich mocnych stron i ograniczeń oraz umiejętność stawiania sobie celów i ich realizowania. Wybór odpowiedniego kierunku kształcenia to trudna decyzja, która stanowi pierwszy etap planowania kariery zawodowej. Z pewnością zajęcia stanowiły wsparcie drugoklasistów w dookreślaniu ich zainteresowań i predyspozycji oraz refleksji nt dalszego kierunku  rozwoju. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Koordynatorem realizacji zajęć w szkole była Ewa Pawlik – Rożek, pedagog szkolny.


Czwarta edycja Konkursu „Lider Innowacji”

 

życzenia

7 kwietnia 2016 r. na terenie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców czwartej edycji Konkursu „Lider Innowacji” i Projektu „Szkoła Innowacji". Projekt skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.
W kategorii: Szkoła – lider innowacji - nasze liceum otrzymało wyróznienie
W kategorii: Dyrektor – lider innowacji - Pani Dyrektor Monika Wrona otrzymała wyróżnienie
Nasze liceum otrzymało także Certyfikat „Szkoła Innowacji”

położenie położenie
położenie położenie
położenie położenie


WIĘCEJ INFORMACJI O KONKURSIE TUTAJŻyczenia Wielkanocne


życzenia


Targi Edukacyjne 2016
W dniach 17 i 18 marca 2016 r. promowaliśmy naszą szkołę podczas Targów Edukacyjnych. Uczniowie pod opieką nauczycieli prezentowali ofertę edukacyjną naszego Liceum uczniom klas III Gimnazjum, ich rodzicom oraz wszystkim zainteresowanym edukacją młodzieży.
Aktywność i entuzjazm uczniów z poszczególnych profili reprezentujących naszą szkołę oraz aranżacja naszego stoiska spotkały się wśród odwiedzających Targi Edukacyjne z aprobatą i dużym zainteresowaniem.
Wszystkim uczniom i Nauczycielom, którzy przyczynili się do przygotowania oraz organizacji naszego stoiska podczas Targów Edukacyjnych bardzo dziękujemy.

położenie położenie
11.02.2016 r.
W tym roku już po raz piąty XIX Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UMCS ogłosiło konkurs literacki "Czytam, więc jestem". Jego celem było propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży, zachęcanie uczniów do wyrażania opinii na temat przeczytanych książek oraz tworzenia własnych tekstów. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klas pierwszych: Wiktoria Jakubusek z klasy 1b (opiekun pani Danuta Kowalewska), Sylwia Baran z klasy 1a i Ilona Kołbyko z klasy 1a (opiekun pani Anna Zając). Miło nam poinformować, że laureatką konkursu została Ilona Kołbyko, której serdecznie gratulujemy sukcesu. Pracę Ilony na pewno opublikujemy w jednym z numerów "Tajniaka".
Na zdjęciu od lewej: Ilona, Wiktoria i Sylwia.


Konkurs organizowanym w ramach XII Targów Edukacyjnych, w którym nagrodą jest darmowy kurs na prawo jazdy. Informacje o konkursie znajdują się na stronie Targów.


25.01.2016
Niezwykła godzina wychowawcza
25 stycznia 2016 klasa 1a uczestniczyła w niezwykłej godzinie wychowawczej i wspaniałej lekcji poezji. Tego dnia uczniów odwiedził pan Janusz Zalewski, założyciel i prezes fundacji DWA SKRZYDŁA ANIOŁA, który zapoznał uczniów z historią działalności fundacji, a swoim wykładem uwrażliwił ich na konieczność niesienia pomocy osobom, które szczególnie tego potrzebują. Gościem honorowym pierwszoklasistów został niewidomy poeta, pan Andrzej Szewczyk, mieszkaniec Lubelskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty. Uczniowie mieli okazję wysłuchać kilku niezwykle przejmujących utworów o życiu, przemijaniu, cierpieniu i miłości do drugiego człowieka. Poniżej krótka fotorelacja ze spotkania.

położenie położenie
położenie położenie
położenie
14.12.2015 r.- Ogólnopolski konkurs na wypracowanie w języku hiszpańskim Giner de los Rios
Z przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej Szkoły, Marcelina Wilk z klasy 1i, zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie na wypracowanie w języku hiszpańskim Giner de los Rios, organizowanym przez Ambasadę Hiszpanii.
Marcelinie serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej nauki i dalszych sukcesów!
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z uroczystości rozdania nagród, która odbyła się w Warszawie 14 grudnia 2015, a także dyplom i link do strony na której można przeczytać wypracowanie Marceliny.
http://www.mecd.gob.es/polonia/convocatorias-programas/convocatorias-Polonia/giner.html


5.12.2015 r. - 39. Ogólnopolska olimpiada języka niemieckiego
Dominik Kuwałek z klasy 3c zakwalifikował się do drugiego etapu 39. Olimpiady Języka Niemieckiego!
Gratulujemy i życzymy powodzenia!


25.10.2015 r. - Konkurs poezji, prozy i pieśni patriotycznej "Ojczyzno moja najmilsza"
W Centrum Kultury w Lublinie odbył się Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej "Ojczyzno moja najmilsza" im. Ryszarda Kaczorowskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice:
- Edyta Adamek, uczennica kl.2h. W wykonaniu Edyty usłyszeliśmy klasyczną interpretację dwóch utworów: "Białe róże" i "Rozszumiały się wierzby płaczące...". "Białe róże" to - polska pieśń wojskową, powstała około 1918 roku, ze słowami Kazimierza Wroczyńskiego, Jana Lankau i innych, anonimowych autorów, do której muzykę skomponował Mieczysław Kozar-Słobódzki. "Rozszumiały się wierzby płaczące..." to anonimowa wersja popularnej pieśni partyzanckiej z z 1943 roku, do melodii popularnego marsza "Pożegnanie Słowianki", skomponowanego w 1912 roku przez Wasyla Agapkina.
- Sylwia Baran- uczennica klasy 1a, zaprezentowała piosenkę zespołu Wołosatki "Katyń 2010" (słowa Andrzej Janeczko, muzyka Ryszard Pomorski) oraz utwór zespołu Horytnica pt. "Emilia Plater".29.09.2015 r. odbył się w Naszej Szkole Europejski Dzień Języków.
Celem Europejskiego Dnia Języków jest świętowanie językowej różnorodności w Europie i propagowanie znajomości języków obcych jak również promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.


Co dalej maturzysto? - planowanie kariery zawodowej

W okresie od 14 września 2015 r. do 02 października 2015 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z cyklu, „Co dalej maturzysto? planowanie  kariery zawodowej” realizowanych we współpracy z Centrum Konsultacji Edukacyjnej „Absolwent” w Lublinie. Zajęcia miały na celu:
-
zapoznanie maturzystów z zasadami rekrutacji na studia
- zapoznanie z wybranymi kierunkami studiów w Lublinie
- wzbudzenie refleksji uczestników nt. własnej kariery zawodowej, jej planowania.
Podczas zajęć zostały przybliżone uczniom te bardziej i mniej znane kierunki studiów, udzielano odpowiedzi na ich pytania. Wśród maturzystów cieszyły się one dużym zainteresowaniem.
Z pewnością udział w nich był pomocny w podjęciu przez trzecioklasistów trudnej decyzji wyboru dalszego etapu kształcenia. Koordynatorem realizacji zajęć w szkole była Ewa Pawlik – Rożek, pedagog szkolny.